Blog

Padající dolar a měnově zajištěné fondy

Padající dolar a měnově zajištěné fondy

Hodnota indexu světových akcií MSCI world dosahuje historických maxim. Od začátku roku připsal index téměř +12% vyjádřeno v amerických dolarech. Přesto může být český investor ve stejném období ve ztrátě – 2,5%. Proč je tomu tak? Americký dolar stačil od počátku roku vůči koruně ztratit přes 14%.

Detail

9 NOVÝCH POZIC V INDEXU MORNINGSTAR WIDE MOAT FOCUS

9 NOVÝCH POZIC V INDEXU MORNINGSTAR WIDE MOAT FOCUS

Pokud jste klientem placeného investičního poradenství jednoho z našich poradců, může být součástí vašeho akciového portfolia i ETF s názvem VanEck Morningstar Wide Moat Focus Index ETF. V březnu se v Morningstar Wide Moat Focus Indexu vyměnilo 9 akciových pozic.

Detail

Rok 2016 byl pro investory úspěšný. Co před námi stojí v roce 2017 a dále?

Rok 2016 byl pro investory úspěšný. Co před námi stojí v roce 2017 a dále?

Změna vedení ve Washingtonu – Na konci minulého roku dosáhly americké akcie nového vrcholu, díky optimizmu investorů a zlepšujícím se ekonomickým indikátorům.

Detail

Proč „placené“ investiční poradenství neznamená „dražší“

Proč „placené“ investiční poradenství neznamená „dražší“

Většina finančních poradců v České republice se dnes prezentuje kvalitním poradenstvím zdarma. Placené poradenství se proto může zdát na první dojem jako drahé, nebo nevýhodné. Opak je však pravdou.

Detail

Riziko NEinvestování

Riziko NEinvestování

Myslíte si, že akcie jsou příliš vysoko a úrokové sazby příliš nízko? Nebo jste nervózní z vysoké kolísavosti trhu nebo z výsledků listopadových voleb v USA? Možná vám přijde, že investovat teď je příliš riskantní, ale krátkodobé riziko investování je zpravidla jednoduché přeceňovat. Zkuste zvážit riziko, které podstupujete tím, že neinvestujete – že nedosáhnete svých dlouhodobých cílů.

Detail

Jak vnímáte trhy když si dávají pauzu?

Jak vnímáte trhy když si dávají pauzu?

Nejste spokojení s nízkými výnosy vašich investic za posledních jeden a půl roku? Máte chuť investování vzdát nebo své investice změnit? Než to uděláte, zastavte se – v minulosti tržní pauzy pomáhaly akciím se nadechnout a většinou byly následovány roky s nadprůměrnými výnosy.

Detail

BREXIT – neopouštějte své portfolio!

BREXIT – neopouštějte své portfolio!

 

Jak se dalo čekat, Brexit rozkolísal trhy. Britské akcie z indexu FTSE od pátku poklesly o 8%, Libra vůči koruně téměř o 5% a poklesy zaznamenaly i další světové akciové trhy. Naproti tomu zlato vyrostlo o 5%, americký dolar posílil vůči české koruně o 2,3% a rostly i ceny státních dluhopisů. Možná si kladete otázku, jaký vliv bude mít odchod Velké Británie z Evropské Unie na mé dlouhodobé investice. A možná vás napadá, zda by se změna složení Evropské Unie měla promítnout do změny složení vašeho investičního portfolia.

Detail

Rozvíjející se trhy a Evropa pohledem dvou investorských celebrit

Fondy Franklin Templeton Investments patří do nabídky kvalitních podílových fondů, které jsou snadno dostupné českým investorům. Najdeme je i v nabídce společnosti Conseq Investment Management, jejichž služeb také využíváme pro správu portfolií, které jsou individuálně připravena pro každého investora. A právě dva uznávaní investiční experti z těchto dvou firem se sešli ve čtvrtek 16. června v Praze na jednom pódiu. Tématem jejich přednášek byly rozvíjející se trhy a starý kontinent.

Detail

10. Investiční konference Morningstar

Vážení klienti,

v minulém týdnu jsem se zúčastnil již desáté Investiční konference společnosti Morningstar v Londýně. Společnost Morningstar je předním poskytovatelem nezávislého investičního výzkumu s celosvětovým působením. Nabízí širokou řadu služeb, jak pro individuální investory, tak pro investiční poradce. Morningstar poskytuje údaje o zhruba 525 tisíci investičních nabídek – včetně akcií, podílových fondech a dalších instrumentech. Morningstar také nabízí služby správy investic prostřednictvím svých poradenských investičních dceřiných společnostech. Tyto společnosti mají více než 180 miliard $ v aktivech pod správou k 31. březnu 2016.

Detail

Světový den investičních fondů

Světový den investičních fondů je ideální příležitostí zvýšit finanční gramotnost a připomenout výhody kolektivního investování oproti běžným bankovním vkladům.

Detail

Černé labutě roku 2016

Černé labutě roku 2016

Rok 2015 je za námi a já začínám bilancovat nad jeho průběhem.

Detail

All seasons – Ray Dalio odkryl tajemství své veleúspěšné strategie

All seasons – Ray Dalio odkryl tajemství své veleúspěšné strategie

Warren Buffet dodržoval při investování 2 pravidla. Pravidlo číslo 1 – Nikdy neprodělej investováním peníze, pravidlo číslo 2 – Nikdy nezapomínej na pravidlo číslo 1. Vždy jsem se snažil těchto pravidel držet při práci s klienty a dnes si uvědomuji, že úspěšně.

Detail

Investice do umění: Hlavní je nikam nespěchat

Velká část lidí investuje velké peníze do něčeho, co se jim líbí. Mohou si to dovolit, finanční rámec neřeší. Pak jsou sběratelé, kteří nakupují umělecká díla, která vůbec nevystavují, a berou to jako druh investice, říká k tuzemskému trhu uměleckých děl pro Roklen24 Josef Zlamal, umělec a majitel rodinné firmy Studio Zlamal. Na co si dát pozor, pokud chcete investovat do umění?

Detail

Jak funguje ekonomika

Výborné video o tom, jak funguje ekonomika. V 30 minutách se dozvíte nejen, jak funguje ekonomika, ale také proč je tvůrce videa Ray Dalio nazýván novodobým Warrenem Buffetem. Ray Dalio je portfolio manažerem největšího hedgeového fondu na světě, Bridgewater Associates, který spravuje majetek přesahující 160 miliard amerických dolarů!!!

Detail

Globální investování

Globální investování

Co znamená globálně v investování? To se dozvíte ve vydařeném videu společnosti Franklin Templeton, která byla před více než 60 lety průkopníkem v oblasti mezinárodních investic a poznatky o nově vznikajících trzích sbírá již přes čtvrt století. Inteligentní investování si v dnešním komplexním a vzájemně propojeném světě žádá globální perspektivu. 

Detail

Chci začít investovat, co bych měl vědět

Chci začít investovat, co bych měl vědět

V dnešním článku vám přiblížím několik bodů, o kterých si myslím, že by měl znát, každý začínající investor.

Detail